Великолепният сезон на Арда продължава, Славия взе ключов успех

Арда продължава да пише история със страхотен сезон, след като вече достигна финала за Купата на България в него и на 19 май ще спори за трофея срещу ЦСКА. В събота отборът от Кърджали спечели у дома срещу Берое с 1:0 в първенството и е твърдо четвърти в класирането с 42 точки. Единственото попадение вкара Тонислав Йорданов, а в 89-ата минута гостите изпуснаха дузпа. Иван Караджов хвана удара на Алиун Фал и така победата остана за домакините.

В другия край на класирането Славия взе много ценна победа като гост на Ботев в Пловдив с 1:0, като Ивайло Димитров вкара единствения гол в 14-ата минута. За “белите” това е глътка въздух в битката за оцеляване и първи успех със завърналия се на поста треньор Златомир Загорчич.

Славия е на 11-о място с 22 точки и дори може да се пребори за влизане в карето, което гони европейски бараж, а не се бори да остане в групата. Ботев е десети с 24 точки, а до края на редовния сезон има 2 кръга.