Валентин Антов с втори мач за Болоня, игра половин час в Рим

Валентин Антов изигра втория си мач в елита на Италия след трансфера от ЦСКА в Болоня през януари. Българският национал влезе в 60-ата минута при гостуването на Рома, загубено от отбора му с 0:1. По това време гостите вече губеха в резултата, а до края не допуснаха попадение.

Антов получава шестица по десетобалната система от “Гадзета дело спорт”, а представянето му, редом с цялата отбрана след почивката, получава позитивни отзиви.

Треньорът Синиша Михайлович анализира мача:

“През второто полувреме в защита бяхме стабилни, но не направихме много в атака. През първото надиграхме Рома и имахме положенията, но отбраната се пропука и допуснахме попадение с първия им шанс.”

Любопитно, младият Антов за втори път през сезона игра на стадион “Олимпико” в Рим. Бранителят бе в състава на ЦСКА през октомври при 0:0 в групата от Лига Европа. Този път 20-годишният българин обаче загуби мача с новия си отбор, въпреки че пак не допусна такъв, докато бе на терена.

Болоня е на 11-о място с 34 точки, на 12 над изпадащите. Рома е седми с 54 т., продължавайки битката за място в Европа.

В късния мач в неделя вечер Фиорентина падна у дома от Аталанта с 2:3. Домакините са 16-и с 30 точки, а тимът от Бергамо е четвърти с 61 и се цели в място в Шампионската лига.

Води Интер със 74 точки, Милан има 63, а Ювентус е трети с 62. До края остават осем кръга.