В голяма драма, България изкова втора победа на Евроволей

Българският национален отбор постигна втора поредна победа от началото на Европейското първенство.

Родният тим срази в изключителна драма домакинът на нашата група Чехия с 3:2 (25:10, 23:25, 18:25, 26:24, 15:11).

Така България е с две победи от два мача, а показаният характер и обратът от 1:2 до 3:2 днес, може да вдъхне доста увереност на момчетата ни за следващите двубои на Евроволей.

Тези две победи може и да се окажат достатъчни за продължаването ни напред, но все пак България трябва да подсигури всичко с поне един успех в някой от следващите три мача, които са срещу Италия, Словения и Беларус.

Днес след изключитлено убедителен първи гейм в Острава, в който родният тим остави домакините само с 10 точки, но след това последва много сериозен срив.

Следващите два гейма отидоха в полза на Чехия, като дори и четвъртата част предвещаваше победа за домакините, защото в него те водеха с 23:19.

Тогава обаче нашите момчета показаха невероятен характер, водени от Цветан Соколов те обърнаха тази част, а впоследствие спечелиха и тайбрека, за да разочароват изпълнените трибуни на залата в Острава.