Уест Бромич взе втора поредна победа в битката си за оцеляване

Уест Бромич постигна втора поредна победа във Висшата лига, надделявайки с 3:0 като домакин над Саутхемптън.

“Дроздовете” изиграха един от най-силните си мачове през сезона, а освен че отбелязаха три попадения, четвърто бе отменено спорно с ВАР.

Резултатът откри Матеус Перейра в 32-ата минута от дузпа. В 35-ата Мат Филипс направи 2:0, а крайният резултат оформи Калъм Робинсън в 69-ата минута.

Така Уест Бромич събира 24 точки и е на 19-ата позиция, но е на цели осем от спасителния бряг.

В друг мач от кръга Брайтън и Евертън завършиха наравно 0:0 на южния бряг, като “карамелите” се отдалечиха сериозно от възможността за класиране в топ 4. Те са с 48 точки на осмата позиция. Брайтън е 15-и с 33 точки.