Уелс разгроми младежите ни насред София

Младежките национали на България записаха първа загуба в квалификациите за Европейското първенство. Селекцията на Александър Димитров допусна разгромна загуба от връстниците си от Уелс насред София – 0:4.

Българите можеха да открият резултата след само пет минути игра, когато Филип Кръстев стреля опасно, но Бардън спаси. Бившият футболист на Славия имаше още един шанс четвърт час след това, но пак не успя да реализира от добра позиция.

Седем минути по-късно грешка на българския вратар Светослав Вуцове доведе до първото попадение в мача. Вуцов опита да хване топката, но тя му бе отнета по изключително лесен начин от Джак Вейл, който откри резултата.

Вторият гол падна три минути преди края на първото полувреме, когато центриране от фаул на Рийз Хюз бе засечено с глава от Били Сас-Дейвис за 0:2.

Вейл отбеляза за втори път пет минути след подновяването на играта, а в 73-ата минута оформи и своя хеттрик след гол с глава за 0:4.

Така само няколко дни след победата над Молдова с 2:0, България загуби за първи път в тези квалификации. Нашите са трети в класирането на група “Е” с три точки.

След месец на българите им предстои мач с тоталния аутсайдер Гибралтар, който е с голова разлика 0:8 и две загуби след два мача.