Световната №1 започна без загубен гейм в Австралия

Световната №1 в женския тенис – Ашли Барти, стартира безпощадно, като прекара само 44 минути на корта и не даде нито гейм на Данка Ковинич от Черна гора и спечели с 6:0, 6:0.

26-годишната Ковинич бе подложена на истинско унижение, като за цял мач успя да спечели само 10 точки, а двубоят влезе в рекордите като един от най-бързите на турнир от Шлема. Впечатляващите 19 минути бяха нужни на Барти да затвори първия сет. Вторият се оказа една идея по-труден, защото тя се нуждаеше от шест минути повече.

Наистина впечатляващо представяне, защото срещу Барти на корта не бе квалификантка или състезателка с “уайлд кард”, а представителка на първите 100 в ранглистата. Данка Ковинич заема 82-ото място в ранглистата, като подобни поражения не са характерни за състезатели от този ранг.

София Кенин направи труден, но победен старт на защитата на титлата си на Australian open – 7:5, 6:4 срещу представителката на домакините Мадисън Инглиш. Преди мача шампионката от 2020-а изглеждаше нервна, дори призна, че е плакала в съблекалнята от напрежението.

Виктория Азаренка е първата голяма жертва на втория ден при жените. Световната №13 и двукратна шампионка в Мелбърн загуби от американката Джесика Пегула (№61 в ранглистата) с 5:7, 4:6.

Бившата номер едно в света имаше нужда от медицински таймаут на два пъти по време на двубоя, а след него напусна корта с помощта на придружители от щаба на турнира. Азаренка е изпитвала проблеми с дишането, видимо се задъхваше и е била близо до припадък, уточниха организаторите.

Представителката на Беларус бе сред 72-мата в “строга карантина”, които нямаха право дори да излизат от хотелските си стаи. Тя дори не бе тренирала до миналата седмица, когато пък имаше проблем в гърба.