Славия се спаси от изпадане, Етър потъна във Втора лига

Славия остава в Първа лига на българския футбол и през следващия сезон с реми във Враца – 1:1 срещу местния Ботев. Точката е напълно достатъчна на “белите” за 11-ото място, което ги оставя извън баражите и директното изпадане, при това – кръг преди края на плейофната фаза. По-рано във вторник Етър отпадна след домакинска загуба от Монтана с 1:2.

Ремито във Враца означава, че в последния кръг се задава много важно дерби на Северозапада между Монтана и Ботев (Вр) за това кой ще е вторият изпадащ. Домакините са с 27 точки, а гостите – с 29, като ще им стига и точка да останат на 12-ото място. Монтана ще изпадне, ако не победи.

12-ият тим в класирането отива на бараж с третия от Втора лига, който ще е Септември (София).

Във Враца Радослав Кирилов откри за гостите в 31-вата минута, довкарвайки отбита топка от вратаря на домакините Красимир Костов след удар на Питър Макрилос. В добавеното време на първото полувреме Дориан Бабунски изравни след корнер. Славия удържа този резултат и отдъхна с облекчение за оцеляването си.