Славия отново би Левски за Купата на България

Славия спечели драматичното столично дерби за Купата на България срещу Левски и успя да се класира на полуфинал.

“Белите” спечелиха мача с 2:1, като за пореден път се превърнаха в кошмарен съперник за Левски в този турнир.

Освен финала през 2018-а, който добре помним, спечелен от Славия след изпълнение на дузпи, “белите” вече са спечелили последните девет сблъсъка между двата тима за Купата.

Последният път, когато Левски отстрани Славия за Купата бе през далечната вече 1949-а, като спокойно може да кажем, че традиция бе спазена и тази вечер.

А днес мачът се превърна в истинска класика между столичните тимове, най-вече заради последните 15 минути, в които паднаха и трите попадения в мача. Със сигурност преди тях от футболно отношение няма с какво кой знае да запомним продукцията на стадион “Славия”.

Решителният момент се оказа голът на Калоян Кръстев, паднал в предпоследната 89-ата минута на редовното време.

Младежкият ни национал успя по отличен начин да завърши “бяла” контраатака, стартирала след кошмарна грешка на Драган Михайлович. Кръстев получи топката отдясно на наказателното поле и с мощен удар осигури успеха за Славия.

“Белите” бяха и отборът, който откри резултата в 78-ата минута с гол, дело на новата австралийска звезда на тима Питър Макрилос.

Австралиецът с гръцки корени наистина носи тима на гърба си, като с четири гола за месец той донесе две победи на Славия в първенството, а имаше основна роля за мястотото на “белите” на полуфиналите.

Там компания на Славия ще правят Лудогорец, Арда, както и победителят от утрешния мач между ЦСКА и Ботев (Враца).

Както и се очакваше предварително, най-старото столично дерби не бе най-качественото от футболна гледна точка, а непрестанният снеговалеж и тежкият терен със сигурност допринесоха за това.

Може би първи 20 минути, в които двата тима направиха много атаки с няколко добри положения подлъгаха, че може да очакваме спектакъл. Такъв нямаше, като изобилстваха нервите и нарушенията. Левски бе отборът, който през повечето време владееше топката, но това не водеше до голови положения.

Славия пък разчиташе на солидна игра в отбрана и опасни котраатаки, които в крайна сметка свършиха работа.

След гола на Макрилос в 78-ата минута, който изведе домакините напред, Левски хвърли всички сили в атака, а 17-годишният младеж Марин Петков можеше да се превърне в неочакван герой.

Той влезе от скамейката и с огромна доза самочувствие отправи изстрел от около 30 метра, превърнал се в невероятен гол.

Може би окрилени от изравнителния гол, играчите на Левски обаче допуснаха разсейване, което в крайна сметка доведе до групата грешка в центъра, след която Кръстев вкара и вторият гол за Славия.

Така в крайна сметка “белите” изстрадаха своя драматичен успех и ще бъдат част от най-добрите четири тима в този турнир.