Шеста загуба за волейболистите в Лигата на нациите

България волейбол

Волейболните национали на България записаха шестата си загуба в Лигата на нациите. Те отстъпиха очаквано на световния шампион Полша с 0:3 (19:25, 15:25, 12:15). Досега в турнира нашите са спечелили само един мач, след като победиха Австралия.

В сблъсъка с поляците равностойна бе единствено първата част, в която българите съумяваха да се задържат на 1-2 точки от съперника. При 12:13 обаче шампионите на планетата направиха шест поредни точки, с което убиха интригата и после затвориха гейма в своя полза на 19.

Българите не поведоха нито веднъж във втория гейм, в който Полша спечели с 10 точки разлика – 15:25.

Третата част бе истинска катастрофа и нашите национали не оказаха абсолютно никаква съпротива, като загубиха на 12.

България е на четиринадесето място от общо шестнадесет отбора – с баланс 1-6, като единствено Нидерландия и Австралия са с по-лоши показатели.

Георги Петров бе най-резултатният волейболист на България с едва 9 точки.