Шампионът Джокович започна с победа в Австралия (резултати)

Световният №1 Новак Джокович стартира с убедителна и бърза победа пътя си към защитата на титлата от Australian Open.

Сърбинът победи с 6:3, 6:1, 6:2 френския ветеран Жереми Шарди, а това му отне само час и 31 минути.

Още първият гейм в мача бе пробив в полза на Ноле на 15, като може би в този момент стана ясно, че сърбинът няма намерение да пести сили, а иска бързо да свърши работата си на корта.

И той я свърши с по два пробива във всеки от трите сета, като нито за секунда не показа колебание, като само в два от сервис геймовете на Джокович, Жереми Шарди успя въобще да достигне до две точки.

Той достигна до втория кръг, а там негов съперник ще бъде американецът Франсес Тиафо, който също в три сета победи италианеца Стедано Траваглия.

Днешният ден премина само с една шокираща изненада. В нея световният №86 Емил Руусувуори от Финландия, изхвърли десетия в ранглистата Гаел Монфис след 3;6, 6:4, 7:5, 3:6, 6:3.

Другите фаворити като Доминик Тийм, Александър Зверев, Стан Вавринка ои Диего Шварцмна, успяха да вземат своите мачове без особена драма.

Мачът си в три сета спечели и нашият Григор Димитров.

Аслан Карацев (Русия) – Джанлука Магер (Италия) 6:3, 6:3, 6:4

Александер Мюлер (Франция) – Хуан Игнасио Лондеро (Аржентина) 4:6, 6:3, 6:0, 6:3

Милош Раонич (Канада) – Федерико Кория (Аржентина) 6:3, 6:3, 6:2

Адриен Манарино (Франция) – Денис Новак (Австрия) 6:2, 6:4, 7:6Корентен Муте (Франция) – Джон Милман (Австралия) 6:4, 6:7, 3:6, 6:2, 6:3

Емил Руусувуори (Финландия) – Гаел Монфис (Франция) 3:6, 6:4, 7:5, 3:6, 6:3

Рейли Опелка (САЩ) – Йен-Сун Лу (Тайпе) 6:3, 7:6, 6:3

Алекс Болт (Австралия) – Норберт Гомбос (Словакия) 6:2, 6:2, 4:6, 6:3

Педро Мартинес (Испания) – Йошихито Нишиока (Япония) 6:7, 6:1, 6:1, 6:1

Александър Бублик (Казахстан) – Алиаз Бедене (Словения) 6:4, 7:5, 5:7, 6:4

Миомир Кечманович (Сърбия) – Камил Майчржак (Полша) 6:2, 6:4, 6:3

Тейлър Фриц (САЩ) – Алберто Рамос-Виньолас (Испания) 7:6, 3:6, 6:2, 7:6

Мартон Фучович (Унгария) – Марк Полманс (Австралия) 4:6, 6:3, 6:1, 6:7, 6:3