Серина сензационно се сбогува с мечтата за 24-а титла от Шлема

Серина Уилямс

Голямата мечта на Серина Уилямс за титла №24 от Големия шлем ще трябва да почака.

Американката претърпя поредно разочарования, отпадайки от осминафиналите на “Ролан Гарос”. Така тя продължава да е с 23 титли от най-високо ниво, с една по-малко от рекордьорката Маргарет Корт.

Серина загуби с 3:6, 5:7 от световната №22 Елена Рибакина, която продължи невероятната си приказка, достигайки за първи път в кариерата си на четвъртфинал от Шлема.

До този момент 21-годишната рускиня, която се състезава за Казахстан, никога не бе прескачала третия кръг на турнир от такова ниво, а преди този сезон имаше само една победа на “Ролан Гарос”. Днес обаче тя изигра невероятен мач, като колкото и странно да звучи, успя напълно да отговори на мощта на Серина. Нещо, което рядко виждаме в мачовете на американската шампионка.

Рибакина наистина изигра страхотен мач. Тя сервираше блестящо, а ударите й от форхенд десетки пъти просто оставиха Серина без отговор.

Уилямс от своя страна имаше проблеми в дясното бедро, но със сигурност не това бе основната причина за провала й срещу високата рускиня.

Така за 12-и пореден път Серина не успява да достигне тази 24-а титла. Зя последно тя триумфира в турнир от Шлема по време на Australian Оpen 2017, което бе преди да роди своята дъщеря.

Още от началото на мача се видя, че заради мощта на Рибакина, за Серина изобщо няма да е лесно. Младата представителка на Казахстана бързо поведе с пробив, като макар Серина да се върна в мача, Рибакина изобщо не се притесни и с нов пробив поведес 5:3, а след това затвори сета с 6:3.

Още по-впечатляващото при Рибакина бе, че по време на този час и 17 минути на корта, нито за миг тя не показа притеснение и колебание.

Втория сет бе доста по-интересен. Двете на два пъти размениха бръзи пробиви, а ключовият момент дойде при резултат 5:5.

Тогава Рибакина проби на нула, като правеше наистина страхотни ретури, на които Уилямс просто нямаше как да отговори.

Така световната №22 поведе с 6:5, а след това спечели подаването си, за да си осигури тази изненадваща според предварителните очавкания победа.