“Сборная” победи националите ни в контрола

Русия

С гол от дузпа на Александър Собольов отборът на Русия победи България с 1:0 в контролна среща. Двубоят се игра на ВТБ Арена в Москва и бе генерална репетиция за Сборная преди участието на Европейското първенство, което започна другата седмица.

България продължава без победа под ръководството на селекционера Ясен Петров. В петте мача начело с Петров българите имат три загуби и две равенства.

Сборная имаше териториално превъзходство и контролираше играта, но трудно създаваше опасни ситуации пред вратата на дебютанта Иван Караджов през първата част и на влезлия като резерва вратар след почивката Георги Георгиев.

Нападателят Кирил Десподов изведе българския тим с капитанската лента за първи път в кариерата си.

В 84-а минута реферът от Беларус Алексей Кулбаков отсъди дузпа в полза на Русия за нарушение на Валентин Антов срещу халфа на Аталанта Алексей Миранчук.

Александър Собольов изпълни точно наказателния удар и донесе победата на Русия преди старта на Европейското първенство.