Сърбия и Хърватия се класираха на Световното в Катар

Хърватия

Сърбия потопи в сълзи Португалия на Кристиано Роналдо и си осигури място на Световното първенство в Катар.

Западните ни съседи победиха с 2:1 португалците насред Лисабон и заеха първото място в тази група “А”, което ги прати сред най-добрите 32 тима на планетата.

Драмата в португалската столица бе пълна, защото победният гол за Сърбия падна в последната 90-а минута на мача, когато Александър Митрович с глава прати топката във вратата на Руй Патрисио.

Именно Митрович бе човекът, който преди година изпусна дузпа, заради която Сърбия пропусна Евро 2020 и в страната го засипаха с критики, имаше и смъртни заплахи. Днес той е героят и вероятно ще бъде възпяван по време на празненствата в западната ни съседка.

Той прати Сърбия на четвърти Мондиал през новия век, докато Кристиано Роналдо и компания ще трябва да преминават през ужасяващите баражи, където от 12 тима само три ще спечелят билети за Катар.