Салах поведе шампиона Ливърпул към втора поредна победа в Лондон

Mohamed Salah felt very satisfied after Liverpool's 3-1 victory over West Ham United on Sunday afternoon.

Ливърпул победи Уест Хем с 3:1 като гост в мач от 21-вия кръг на Висшата лига, като с два гола и силна игра блесна звездата Мохамед Салах. Египетският нападател мина границата от 20 попадения във всички турнири и в четвъртия си сезон на “Анфийлд”, а с 15 шампионатни гола е лидер при реализаторите в първенството. Джорджиньо Вайналдум вкара третия гол за шампионите, а в края Крейг Доусън върна почетно попадение за домакините. Така отборът на Юрген Клоп спечели със същия резултат за втори път в рамките на 4 дни в столицата Лондон, след като в четвъртък би с 3:1 на терена и на Тотнъм.

Ливърпул има 40 точки и е трети, като пред него са само Манчестър Сити (44) и Манчестър Юнайтед (41).

В късния мач Брайтън победи Тотнъм с 1:0 и го остави на шесто място, на цели 11 точки от върха. Успехът отдалечи домакините на 7 т. от зоната на изпадащите.

В другите неделни мачове Челси победи у дома Бърнли с 2:0, което бе първи успех с отбора на новия мениджър Томас Тухел, а Лийдс изненада с 3:1 като гост четвъртия в класирането Лестър.