Руснаците заслужиха да са на големия финал на Купа “Дейвис”

Даниил Медведев

Руската тенис федерация очаквано се класира за големия финал на отборния тенис турнир Купа “Дейвис”.

Големите звезди на местния тенис Даниил Медведев и Андрей Рубльов записаха категорични победи на сингъл срещу Германия и ще играят с Хърватия в сблъсъците за титлата, които са в Мадрид в неделя.

Първо на корта излязоха световният №5 Андрей Рубльов и №54 Доминик Кьопфер – 6:4, 6:0.

Рубльов постигна пробив във третия гейм на първия сет, за да поведе с 2:1 при единствената възможност за такъв изобщо в целия сет.

Във втория руснакът беше безпощаден и не даде нито гейм на съперника, за да го затвори за едва 22 минути, като целият мач продълби общо 50 минути.

След това феновете имаха възможност да гледат световния №2 Даниил Медведев срещу 51-ия в ранглистата Ян-Ленард Щруф – 6:4, 6:4.

Първият сет беше равностоен, но по-класният тенисист от двамата направи пробив за 5:4 и веднага след това го затвърди, за да спечели частта.

Във втората част пробивът дойде за 3:2, а при 5:4 Щруф изпусна възможност да изравни резултата и естествено Даниил се възползва още от първия си мачбол. Срещата продължи час и 6 минути.

Така руснаците стигат до финала срещу Хърватия и ще търсят третата си титла в надпреварата и първа от вече далечната 2006 година, когато надвиха Аржентина на финала. Тогава за тима блестяха имената на Николай Давиденко и Марат Сафин.