Роналдо пак вдъхнови Ювентус за победа в дерби

Ювентус победи с 2:0 Рома в дербито на 21-вия кръг на Серия А в Италия. Кристиано Роналдо вкара в 13-ата минута страхотен гол с левия крак, като стреля от място, изключително точно и отсечено. В 69-ата минута Ибанес си вкара автогол и оформи крайния резултат. Гостите имаха превес във владеенето на топката, но почти не стигнаха до опасности пред вратата на шампионите.

Ювентус прескочи Рома в класирането с трите точки и вече е трети (42 точки), докато римляните остават четвърти (40). На върха е Интер с 47 точки, но с мач повече от “старата госпожа”. Вторият Милан е с 46 т., но има един изигран двубой по-малко от лидера.

Изненада се получи в късния мач в събота, след като Дженоа победи гостуващия Наполи с 2:1 и с това го спря да влезе в топ 4 на класирането. Успех на неаполитанците ги пращаше над Рома, но те изостанаха рано с 0:2, с голове на неостаряващия Горан Пандев (37 г.) до 26-ата минута. Чак 10 минути преди края Матео Политано върна едно попадение за Наполи.