Рома на Моуриньо тръгна с победа, а Ювентус с фалстарт

Серия А

Рома победи с 3:1 гостуващия Фиорентина в дебюта на треньора Жозе Моуриньо от първия кръг на италианското футболно първенство.

Флорентинци останаха с човек по-малко на терена още в 17-ата минута, когато вратарят Бартоломей Драговски повали пред наказателното поле откъсналия се Тами Ейбрахам.

Именно новото попълнение в състава на римляните Ейбрахам асистира за първи гол на Хенрих Мхитарян, който вкара отблизо в 26-ата минута.

В 52-ата минута и Рома остана с 10 души на терена, след като Николо Дзаниоло получи втори жълт и червен картон след фаул срещу Николас Гонсалес.

След час игра Фиорентина изравни, когато Никола Миленкович засече подаване на Ерик Пулгар в пеналта след корнер.

В 64-ата минута Ейбрахам записа втора асистенция, а Жордан Верету направи 2:1 за римляните.

Четвърт част по-късно Верету оформи успеха след извеждащ пас на Елдор Шомуродов.

Наполи стартира сезона с успех с 2:0 над гостуващия Венеция, въпреки че игра около час с човек по-малко.

Един Джеко вкара гол в дебюта си и Интер започна защитата на титлата си в италианското първенство по футбол с разгромна победа с 4:0 срещу Дженоа пред фенове на “Джузепе Меаца” в Милано.

Ювентус пропиля два гола преднина и започна сезона в Италия с равенство 2:2 в гостуване срещу Удинезе, а голямата звезда на торинците Кристиано Роналдо се появи в игра през второто полувреме.