Реал Сосиедад взе Купата на краля след драматичен баски финал

Реал Сосиедад е носител на Купата на краля в Испания за сезон 2019-2020 г. след исторически финал и 1:0 над Атлетик Билбао. Мачът се игра почти година след оригиналната си дата – това е дуелът за трофея от миналия сезон, отложен тогава заради пандемията. Двата баски съперника най-после изиграха дългоочаквания двубой, а след него триумфът е за “синьо-белите”.

Реал Сосиедад напълно заслужи победата и стигна до нея с гол от дузпа в 63-ата минута, когато Микел Ойарсабал вкара. Наказателният удар бе отсъден цели 6 минути по-рано, но намесата на ВАР означаваше безброй връщания и преглеждания на ситуацията.

Така Реал Сосиедад е носител на Купата на краля след 34 години пауза, като последният триумф за клуба в турнира бе през 1987 г. И това е едва трети приз в надпреварата, докато Атлетик има цели 23. Не успя да ги направи 24 в събота, но след 13 дни има още една възможност да го стори – идва нов финал. Този път това е дуелът за Купата на краля за настоящия сезон, а той ще противопостави Атлетик Билбао на Барселона.