Реал Мадрид победи лесно Валенсия

Реал Мадрид

Реал Мадрид не остави никакъв шанс на Валенсия и го победи с 4:1 на “Сантяго Бернабеу” в дербито на 20-ия кръг от испанската Примера.

Карим Бензема и Винисиус продължават да изграждат мечтано дуо в атаката на тима, а днес това се осребри с по два гола за всеки от тях. Гонсало Гуедеш пък бе точен за “прилепите”.

Очакванията за оспорван мач, предвид загубата на Реал от Хетафе в миналия кръг, не се оправдаха. Донякъде такъв имаше в началните минути, но в края на полувремето отборът на Карло Анчелоти поведе и след това през второто се разигра още повече.

С победата си Реал събра 49 точки и така поведе с осем на втория Севиля, но отборът на Хулен Лупетеги е с два изиграни мача по-малко. Първият от тях е утрешното домакинство на Хетафе.

На “Бернабеу” първият гол падна в 43-ата минута, когато Каземиро бе спънат в наказателното поле, а Карим Бензема едва не скъса мрежата с удара си от дузпа.

В 55-ата минута Карим и Винисиус показаха партньорството си с двойно подаване, което хвана централните защитници неподготвени и бразилецът вкара за 2:0.

Не му трябваше много време преди да реализира и за втори път. В 61-ата минута той направи лесна добавка след удар на Марко Асенсио, който беше париран от вратаря Яспер Силесен.

В 76-ата минута Валенсия върна един гол чрез Гонсало Гуедеш, чиято дузпа бе спасена от Тибо Куртоа, но крилото направи добавка с глава.

Две минути преди края Реал вкара за четвърти път след много класна комбинация, която завърши с остро центриране на Ферлан Менди, обръщане на французина и прецизен удар за 4:1.