Реал и Манчестър Сити очаквано стигнаха четвъртфинал в Шампионската лига

Реал Мадрид и Манчестър Сити не изпуснаха възможностите от позицията си на фаворити в реваншите от осминафиналите в Шампионската лига.

13-кратният шампион в турнира победи Аталанта с 3:1 на свой терен, след като бе спечелил и първия мач в Италия (1:0). Реал почти не допусна колебания в реванша, а попадения на Карим Бензема, Серхио Рамос от дузпа и Марко Асенсио не оставиха съмнения в превъзходството на кралския клуб. За Аталанта вкара Луис Муриел при 0:2 в 83-ата минута, но дори и тогава на италианския тим трябваха още две попадения за сензация.

Манчестър Сити също довърши работата си в реванша – 2:0 над германския Борусия (Мьонхенгладбах) в Будапеща, след като първият мач завърши със същия резултат за английския отбор, и пак на същото място. Ранни голове до 18-ата минута на Кевин де Бройне и Илкай Гюндоган стигнаха за пречупване на съпротивата на германците.

Така Сити продължава в четвъртфиналите и още мечтае за непостиган досега от английски отбор четворен триумф. Тимът на Пеп Гуардиола води убедително в първенството, на 1/4-финал е за Купата на ФА, на финал за Купата на лигата и сред последните осем тима в Шампионската лига.

Вече са ясни шест от осемте четвъртфиналисти в Лигата, а тази вечер ще знаем и последните два след реваншите Челси – Атлетико (1:0 в първия мач) и Байерн – Лацио (4:1).