ПСЖ удържа Байерн и го свали от европейския трон

Пари Сен Жермен е на полуфинал в Шампионската лига след поражение с 0:1 от Байерн в Париж, но общ резултат 3:3 и голове на чужд терен. Така френският клуб елиминира европейския първенец от трона му, удържайки натиска на баварците в реванша, който стана особено силен в последните 30 минути. Преди това Неймар уцели две греди за ПСЖ, домакините изпуснаха и други удобни положения, докато Байерн вкара чрез Ерик Максим Чупо-Мотинг при най-сериозната си опасност за първото полувреме.

След почивката ПСЖ се прибра и заигра на контраатаки, както бе в целия първи мач. И отново се справи с това да спре червената машина на Ханзи Флик, която бе без основно си оръжие в атака – контузения Роберт Левандовски.

Крайният успех бе и сладко отмъщение за парижкия отбор, който загуби с 0:1 финала миналия сезон именно от Байерн. Сега клубът, придобил почти свръхсили финансово заради катарските пари в него, ще чака съперника си на полуфинала измежду Манчестър Сити и Борусия Дортмунд.