Победи на старта в Мадрид за шампионката и световната №1

Световната номер едно в женския тенис Ашли Барти стартира мощно в Мадрид на турнира от WTA 1000, като разгроми за 61 минути американката Шелби Роджърс с 6:2, 6:1. Барти е в отлична форма и вече има три спечелени титли през годината. Чака я среща във втория кръг с Тамара Зиданшек (Словения, №80 в ранглистата).

Защитаващата титлата си Кики Бертенс победи Виктория Хименес Касинцева, която е представител на Андора и е номер 901 в ранглистата. Квалификантката нямаше никакъв шанс като взе само четири гейма на шампионката за 4:6, 0:6.

Изненадващо петата в света Елина Свитолина отпадна, победена от Жил Тайхман (Швейцария). Украинката поведе, но допусна обрат – 6:2, 4:6, 6:7.

Травма извади от надпреварата една от фаворитките – испанката Гарбине Мугуруса, която дори не успя да се появи на корта за мача си със Слоун Стивънс.