Пирин стигна до успеха срещу 10 от Ботев (Враца)

Пирин - ЦСКА 1948

Благоевградският Пирин се измъкна от последното място в Първа лига след втората си победа за сезона.

“Орлетата” спечелиха с 3:1 домакинстовто си на Ботев (Враца), в първия мач на ниво елит между тези два класически клуба от месец май 1990 г.

Пирин напълно заслужи успеха си в мача, но и също така трябва да отчетем, че от 39-ата минута на мача домакините играха с човек повече заради червения картон на Гонсало Виейра.

По този начин “орлетата”, които започнаха този 11-и кръг с едва пет точки на последното място, вече имат осем пункта и поне временно се изкачиха на 10-ата позиция. Отборът на Ботев (Враца) пък продължава с ужасната си серия, като няма успех вече осем поредни мача, но заради силния си старт на сезона все още е на осмото място с 10 точки.

Днешният мач в Благоевград започна равностойно, докато не дойде 37-ата минута, в която Пирин получи право да изпълнява дузпа.

Първоначално главният съдия подмина ситуацията, но след сигнал от ВАР системата, отиде да прегледа повторение и прецени, че задържането на Петър Занев от страна на Гонсало Виейра заслужава отсъждането на наказателен удар и показването на жълт картон на португалеца.

Зад топката застана обичайният изпълнител Красимир Станоев, който отбеляза за 1:0.

Минути по-късно Гонсало Виейра направи глупаво ново нарушение, което накара рефера да му покаже нов картон, а португалецът трябваше да напусне терена.

Противно на очакванията предвид създалата се ситуация, Ботев успя да изправни в самия край на първата част, която продължи 52 минути заради ВАР прекъсването.

Тогава неразбирателство в благоеградската отбрана подари топката на Антонио Георгиев, който от няколо метра разстеля вратаря за 1:1.

Втората част обаче премина изцяло под доминацията на Пирин, а два гола в рамките на две минути подариха победата на домакините.

В 70-ата минута едно от десетките центрирания отново не намира играч на Пирин, но пък Антонио Георгиев не с еориентира добре и с ръка изведе появилия се от пейката Преслав Йорданов, който изведе “орлетата” отново напред.

Ако не се бе стигнало до гол, вероятно в тази ситауция щеше да има нов наказателен удар в полза на Пирин.

И атака по-късно видяхме трети гол за Пирин, който вкара другият нападател на тима – Станислав Костов.

Точно преди головия пас видяхме доста куриозен момент, като централният бранител на Ботев – Илия Миланов, не следеше играта, а връзваше своята обувка, което доведе и до това, той да изпусне избягалият напред Станислав Костов.