Патрик Шик от Чехия подчини Шотландия в Глазгоу

С два гола на Патрик Шик, вторият от които истински шедьовър, Чехия победи Шотландия с 2:0 в мач от група D на Евро 2020.

Шик отбеляза най-красивия гол в турнира до момента в 52-а минута, като прехвърли вратаря на шотландците с удар от центъра. Преди това нападателят на Байер Леверкузен даде преднина на чехите с глава преди почивката.

С победата Чехия оглави класирането в група D след първите мачове с 3 точки, колкото има и Англия, но по-добра голова разлика. Шотландия и Хърватия са без спечелена точка.

В двубоя имаше и българско участие в лицето на Георги Кабаков, който изпълняваше функциите на четвърти съдия.

Шотландците, които участват на Европейско първенство за първи път от 1996 година, бяха подкрепяни бурно от 12 000 души на “Хемпдън Парк” в Глазгоу, но ентусиазмът на домакините бе прекършен от великолепните голове на Патрик Шик.