Нова победа за Григор Димитров в Мелбърн

Григор Димитров спечели и втория си мач в Мелбърн, и продължава в третия кръг на турнира Murray River Open.

Първата ни ракета победи с 6:4, 6:7, 6:3 Алексей Попирин (Австралия). Следващият му съперник е Корентен Муте (Франция), който е №80 в света, а мачът ще е пак днес. Заради пренаредената програма на турнира след почивния ден в четвъртък, двубоите ще са по-нагъсто. Така Димитров има само няколко часа за почивка.

Единствената му среща с Муте е през 2019-а на “Уимбълдън”, където сензационно французинът победи в пет сета.

Днес Григор започна стабилно и спечели първата част, а във втората при 5:4 имаше шанс да затвори мача на свое подаване. Но допусна пробив, след това Попирин стигна и до тайбрек, за да вкара срещата в трети сет.

В него Димитров заигра много концентрирано и с два поредни пробива стигна до 5:1, а в крайна сметка затвори мача след два часа и половина на корта.