Нов силен мач за Везенков, но отборът му този път не победи

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков продължи със силното си представяне в Евролигата през сезона, но не успя да се поздрави с победа при завръщането си в Барселона.

Националът и Олимпиакос отстъпиха със 78:79 срещу бившия му отбор, като първото поражение за сезона на гърците дойде след продължение.

Везенков бе в стартовите пет на своя отбор и за малко повече от 37 минути съумя да реализира 12 точки. Статистиката му бе допълнена от 5 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка, с което той се превърна в най-полезният играч на своя тим от чисто статистическа гледна точка с коефициент от 14 пункта.

Олимпиакос водеше през почти цялото първо полувреме, завършило 32:27 в полза на гостите, но Барса направи изключителна трета част, след която взе нещата в свои ръце и поведе с 47:55. Четвъртата част бе изключително оспорвана, като гостите поведоха с 67:65 след кош на Везенков, но испанците изравниха и след пропиляна атака се стигна до продължение.

Там вече домакините наложиха своята воля и “червените” от Пирея инкасираха първо поражение – 78:79.

Никола Миротич вкара 22 точки, за да може Барселона да остане без загуба след три мача, докато Костас Слукас с 14 бе най-резултатен за Олимпиакос.