Носителят на купата Локомотив се измъкна в драма срещу Беласица

Локомотив (Пд) се измъкна от сензационно отпадане в турнира за Купата на България срещу третодивизионния Беласица, като стигна до обрат и победа с 2:1. Мачът в Пловдив се очакваше да е доста по-лесен за елитния отбор, който спечели купата в последните два сезона и преследва трети пореден трофей в надпреварата.

Гостите изненадващо поведоха в 51-вата минута с гол на Димитър Стоев, но попадение от дузпа на Димитър Илиев (73 мин.) и късен удар на Бирсент Карагерен (87) бяха достатъчни за обрата. А той донесе място на четвъртфиналите за “черно-белите” от Пловдив.

Любопитно, Локо не е губил в този турнир вече от три години и половина – от октомври 2017 г., когато бе елиминиран с продължения от Славия в София.

В миналия кръг носителят на трофея отново бе изправен срещу тим от трета дивизия – Загорец (Нова Загора), като победи след продължения с 4:3 и отново се наложи да обръща резултата.