Наоми Осака е шампионка в Мелбърн

Наоми Осака е шампион на Откритото първенство на Австралия след победа с 6:4, 6:3 над Дженифър Брейди (САЩ). Японката вдигна четвъртата си титла от Големия шлем, а е едва на 23 години.

Новата шампионка проби рано и сякаш отправи предупреждение, че мачът може да е лишен от интрига. Но Дженифър не се предадеи върна пробива за 4:4 в първия сет. Последва труден гейм за Наоми, която едва удържа своето подаване, а после проби решаващо при 5:4, за да затвори първия сет за 41 минути.

Втората част започна ужасно за Брейди – 4:0 гейма за Осака само за 17 минути игра. Американката върна един пробив, затвърди го за 2:4 и сякаш върна донякъде интригата. Но японката не трепна и спечели подаването за 5:2, а после при 5:3 сервира за мача. Спечели го с гейм на нула за един час и 19 минути.

Титлата е четвърта за нея в Шлема – втора в Австралия, прибавена към двете от Откритото първенство на САЩ. За Брейди това бе първи финал на такова ниво.

От понеделник Осака ще е вече №2 в ранглистата, прескачайки Симона Халеп. На върха остава Ашли Барти (Австралия).