Младежите ни допуснаха обрат от 2:0 и няма да се борят за медалите на Световното

България волейбол младежи

Българският отбор по волейбол (мъже до 21 години) допусна обрат с 2:3 (25:21, 25:23, 22:25, 22:25, 12:15) от Полша в двубой от група F на Световното първенство, което се провежда в София и Италия.

Нашите натрупаха солиден аванс, но след това поляците показаха силна игра и спечелиха мача, което им гарантира място на финалната четворка. Момчетата на Найден Найденов ще играят за разпределение на местата 5-8. В другия мач от деня Русия спечели срещу Бразилия с 3:0 (27:25, 25:21, 31:29).

България ще играе в последния мач срещу Бразилия. Срещата е утре (29 септември) от 19,00 часа.

Момчетата на Найден Найденов започнаха много добре в първия гейм и поведоха с 4:1, а след това увеличиха преднината си до 12:8. Разликата продължи да расте до 19:14, а след това българите затвориха гейма за 25:21.

България стигна до аванс 7:5 в началото на втората част, а в последствие се стигна до 15:15. Трикольорите дръпнаха след ас на Алекс Николов за 19:17. Поляците изравниха при 20:20, но България стигна до геймбол при 24:22, като в крайна сметка ликува за 25:23.

В началото на третата част Полша дръпна със 7:1 след успешни атаки на Давид Дулски и Якуб Червински, като поддържаше солидна разлика до 23:19, а след това до 24:22 след успешен блок на Лазар Бучков, но все пак Полша спечели гейма с 25:22.

Четвъртият гейм отново тръгна лошо за състава на Найден Найденов. Полша стигна до аванс от 11:8, като в последствие нарасна на 15:8. При резултат 23:21 Георги Татаров получи червен картон, с което поляците стигнаха до геймбол и успяха да затворят гейма с 25:22..

България стартира силно петата част и поведе с 5:2 след блокада на Николай Захариев и аут на Якуб Щрукал. Авансът се запази до 10:8, след което “Дружина полска” стигна до равенство при 10:10 след атака на Якуб Червински и контра през центъра на Щрукал. Полша дръпна с 12:11 след страхотен единичен блок на Щрукал отново той се прояви и противникът стигна до мачбол, а грешка в атака на Алекс Николов сложи край на надеждите за класиране във финалната четворка.

Най-резултатен за България бе Александър Николов с 19 точки, 15 добави Денис Карягин, а Самуил Вълчинов завърши с 11 пункта.

За Полша Давид Дулски се отчете с 22 точки.