Милуоки намали изоставането си във финалната серия

НБА

Янис Адетокумпо се извиси над всички и поведе Милуоки към връщане на интригата във финалите на НБА срещу Финикс.

Тимът на Гръцкия звяр върна една победа – 120:100 у дома в мач №3 от серията, с което резултатът вече е 1-2 за Слънцата.

Центърът не можеше да бъде удържан с 41 точки, 13 рибаунда и 6 асистенции, като авансът на домакините на полувремето достигна 15 т., а след третата четвърт дори бе увеличен на 22. Финикс бе отказан още някъде там, след като не можеше да се справи с физическата сила на огромния Янис.

Джру Холидей помогна с 21 точки, Крис Мидълтън добави 18 (плюс 6 асистенции), а Боби Порис от скамейката вкара 11 за победителите.

За Финикс силно започнаха асовете Крис Пол и Девин Букър, но нито един от отбора не мина 20 точки – показателно за мача. Пол завърши с 19, ДеАндре Ейтън с 18, а Букър – едва с 10.

Мач №4 е отново в Милуоки, който не е печелил титлата на НБА точно от 50 години (тогава с Карим Абдул Джабар). Сънс пък не са прегръщали трофея изобщо в своята история.