Меси и ПСЖ загубиха за първи път през сезона (резултати)

ПСЖ, Меси, Мбапе, Неймар

Лионел Меси претърпя първата си загуба като играч на Пари Сен Жермен.

Големият аржентинец и неговите съотборници изненадващо загубиха гостуването си на негостоприемния Рен с 0:2 в среща от деветия кръг на френската Лига 1.

Рен, който преди първия съдийски сигнал, се намираше на незавидната 14-а позиция, може да се каже, че надигра своя далеч по-именит съперник, който освен Меси в състава си, излезе с Килиан Мбапе, Неймар и Анхел Ди Мария в предни позиции.

ПСЖ допусна гол в последната минута на първото полувреме и в първата на второто. Меси удари греда от пряк свободен удар, а попадение на Килиан Мбапе през втората чест бе отменено правилно заради засада.

Така парижани допуснаха първата си загуба от началото на сезона и първата с Меси в състава. Все пак остават лидери в класирането с шест точки преднина пред втория Ланс, докато Рен вече е седми с 12 точки.

Резултатът бе открит от Гаетан Лабор в 45-ата минута, когато той засече на далечната греда центриране на Камал Сулемана.

В 18-ата секунда на второто полувреме Рен отново хвана съперника си неподготвен. Този път Лаборд центрира от дясното крило, а от лесна позиция Флавиан Тет разстреля Донарума за 2:0.

В края на мача съдията отсъди и дузпа за Рен за нарушение на Ашраф Хакими, но след разглеждане с ВАР я отмени.