Мартин Минчев отново игра за Спарта в Лига Европа (резултати)

Лига Европа

Юношеският ни национал Мартин Минчев за пореден път поведе атаката на чешкия гранд Спарта (Прага) в групите на Лига Европа.

Той обаче не успя да помогне на своя тим, който загуби с 0:2 гостуването си на шотландския Рейнджърс.

Мачът бе директна битка за второто място, в която двата тима влязоха с равни точки. С победата обаче Рейнджърс събра 7 точки и успя да намери място напред в турнира.

В герой се превърна колумбиецът Алфредо Морелос, който с голове в 15-ата и 48-ата минута осигури успеха на своя тим.

Мартин Минчев остана 58 минути на терена, когато Павел Върба направи три офанзивни смени с цел поне точка от мача, но това не доведе до никакъв резултат.

Така Лион е лидер с 15 точки, Рейнджърс има 7, а Спарта (4 точки) посреща Брьондби (2 точки) в последния кръг, в директен сблъсък за третата позиция, която осигурява място в турнира Лига на конференциите.