Мартин Камбуров отново се превърна в герой за Берое

Мартин Камбуров

Берое е четвъртфиналист за Купата на България, а героят за клуба за пореден път се казва Мартин Камбуров.

Старозагорци победиха с 1:0 Черно море, като единственият гол в мача вкара именно голмайстор №1 в историята на родния елит.

И това се случи с първото докосване на Камбуров до топката, само няколко секунди след като се появи в игра от резервната скамейка.

Той бе пуснат в игра в 66-ата минута преди изпълнение на корнер от страна на Берое, като опитният голмайстор се пласира отлично, за да вкара топката с глава.

И сякаш това бе единственото, което можеше да раздели Берое и Черно море тази вечер под Аязмото. Мачът бе равностоен, без много положения и запомнящи се мигове, като преобладаваха битката и нарушенията.

През първата част единственият интересен миг бе отменен гол на Черно море заради засада, а през второто полувреме точно преди гола Берое стигна до отлична ситуация, но Живко Атанасов изчисти от голлинията.

Така трябваше да се намесва ветеранът Камбуров, който прати Берое сред най-добрите осем тима в турнира за Купата.

Там са още Левски, Локомотив (Пловдив) и Славия, като предстоят да се изиграят още четири мача от осминафиналите.