Манчестър Юнайтед е най-близо до полуфинал в Лига Европа

Манчестър Юнайтед взе добър аванс с 2:0 като гост на Гранада в първия четвъртфинал от Лига Европа. Реваншът е след седмица в Англия.

Маркъс Рашфорд изведе гостите напред в 31-вата минута, домакините също имаха достатъчно положения за гол, а трима от играчите на Юнайтед – Хари Магуайър, Люк Шоу и Скот Мактомини получиха жълти картони и пропускат реванша.

Но той изглежда безнадежден за Гранада, след като в 90-ата минута Юнайтед получи дузпа за нарушение срещу  Бруно Фернандеш и той сам вкара втория гол.

Победителят от тази двойка чака съперника си от битката Аякс – Рома, като първият мач в Амстердам бе спечелен от римляните с 2:1. Домакините поведоха с гол на Дави Класен, а после капитанът Душан Тадич пропусна да удвои от дузпа. Груба грешка на вратаря на Аякс Шерпен позволи на Рома да изравни след неособено силен удар на Лоренцо Пелегрини, а в края Ибанес донесе и пълния обрат на гостите.

Арсенал поведе в края и се виждаше победител, но изпусна аванса си у дома срещу Славия (Прага) и стигна само до 1:1. В 86-ата минута резервата Никола Пепе все пак изведе домакините напред за 1:0, но в добавеното време Тома Холеш изравни. Победителят от тази двойка ще срещне спечелилият в дуела Динамо (Загреб) – Виляреал, като испанците взеха аванс в хърватската столица – 1:0. Жерар Морено вкара от дузпа малко преди почивката. Системата ВАР не бе благосклонна към хърватите и с нейни намеси бяха отменени два гола на Динамо в мача.