Манчестър Сити взе дербито на богаташите в Шампионска лига

Манчестър Сити взе сладък реванш на ПСЖ и се класира първи в Група “А” на Шампионска лига.

“Гражданите” сразиха своя съперник с 2:1 на “Етихад”, след като почти напълно го надираха най-вече с контрол върху топката и качество в предни позиции. Така те събраха 12 точки и са недостижими на първото място, а ПСЖ е втори с осем, като също не може да бъде задминат.

Днешният сблъсък нямаше нищо общо с победата на парижани във френската столица преди два месеца, когато Лионел Меси вкара първия си гол за клуба. Днес атомното трио на Маурусио Почетино бе тихо, въпреки че то съгради първия гол в мача на Килиан Мбапе в началото на втората част.

След това обаче Сити, който доминираше, направи пълен обрат с попадения на Рахийм Стърлинг и Габриел Жезус.

Милан постигна много важна победа с 1:0 при гостуването си на Атлетико Мадрид в мач на “живот и смърт” за “росонерите” в група “B” на Шампионска лига.

С този успех отборът на Стефано Пиоли запази шансовете си да продължи към елиминационната фаза на турнира, но за целта ще трябва да победи лидера в групата Ливърпул в последния си мач. Но и това може да не е достатъчно.

Тази възможност дойде заради гол с глава на 30-годишния Жуниор Месиаш в 87-ата минута след центриране от левия фланг на Франк Кеси.

Така Милан взе реванш на “дюшекчиите” за загубата си на “Сан Сиро”, която дойде по идентичен начин – с много късно попадение.

В другия мач от тази група Ливърпул не пропусна да победи Порто на “Анфийлд” с 2:0. Тиаго Алкантара вкара уникален гол от дистанция в 52-ата минута, а в 70-ата минута Мохамед Салах оформи крайния резултат.

Така преди последните мачове мърсисайдци са сигурни първи с 15 точки. Втори са Порто с 4, а Милан и Атлетико имат по 4. На 7 декември “росонерите” приемат Ливърпул, а “драконите” от Португалия посрещат Атлетико. Очакват ни два много вълнуващи мача.

В другите срещи от турнира тази вечер:

Шериф Тираспол – Реал Мадрид 0:3 (след голове на Алаба, Кроос и Бензема “белия балет води с две точки на Интер преди последния кръг, но и двата отбора са класирани напред)

Спортинг Лисабон – Борусия Дортмунд 3:1 (португалците продължават напред, а германците ще играят в Лига Европа)