Манчестър Сити отново спечели Купата на Лигата

Манчестър Сити

Манчестър Сити победи Тотнъм с 1:0 във финала за Купата на Лигата и спечели трофея за четвърти пореден път.

Това беше осмо отличие за “гражданите” в надпреварата, с което изравниха Ливърпул, който до момента бе на върха в исторически план.

Финала на “Уембли” се игра пред 8000 зрители и Сити стигна до победата след гол на Аймерик Лапорт в 82-ата минута.

Тотнъм бе воден от младия Райън Мейсън, който замени поне временно на поста уволнения Жозе Моуриньо.

В началото на срещата Рахим Стърлинг и Фил Фодън можеха да открият резултата. Превъзходството на футболистите бе осезателно и възможностите пред Лорис не бяха малко. Марез и Фодън бяха много близо до откриване на резултата, но полувремето приключи без попадение.

След подновяването на играта Ло Селсо от Тотнъм стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе отразен от Зак Стефън. Сити реагира веднага и отново пое контрола на събитията на терена. До сериозно положение пред Лорис обаче нямаше.

Развръзката настъпи в 82-ата минута, когато Лапорт засече с глава в мрежата на Лорис центриране от корнер на Кевин Де Бройне.

В края на мача Марез вкара втори гол за Сити, но той бе отменен поради засада.