Лудогорец завърши контролите с нов успех

Лудогорец завърши предсезонния си лагер в Турция с успех от 3:1 над грузинския шампион Динамо (Тбилиси)

Още в първата минута на мача Динамо (Тбилиси) откри, когато Зоран Марушич бе оставен непокрит при корнер. Първият му удар срещна гърба на бранител, но след това той успя да довкара топката.

След тази първа минута Лудогорец бе тотален господар на терена, като напълно надигра грузинския си противник.Още до края на полувремето обратът бе факт с голове на Кирил Десподов и Клаудиу Кешеру.

Първо Десподов добре нахлу в наказателното поле, а диагоналният му удар намери далечният удар на вратата, като грузинския страж със сигурност можеше да се намеси по-добре. Десет минути по-късно играчите на Динамо допуснаха сериозна грешка при изнасянето на топката, която попадна в Клаудиу Кешеру, а румският голаджия няма как да сбърка.

Крайният резултат оформи Мавис Чибота през втората част, като попадение падна след нова ужасяваща проява в гузинксата отбрана. Този път централния бранител се опита нескопосано да подаде на своя вратар, но Чибота дебнеше и успя да се възползва от ситуацията.