Лудогорец загуби първия плейофен мач в Шампионска лига

Кристиян Кахлина, Лудогорец

Лудогорец отстъпи с 0:2 при гостуването на Малмьо в първи мач от плейофа за групите на Шампионска лига.

Разградчани бяха надиграни от шведския шампион и ще имат трудната задача да наваксат два гола пасив на реванша след седмица в Разград.

Малмьо бе по-агресивният и търсещ победата отбори заслужено стигна до успеха след голове на Велко Бирманчевич през първата част и Йон-Йенге Бергет след почивката.

В 26-а минута след заучено изпълнение на корнер топката бе насочена към непокрития Бирманчевич, който от границата на наказателното поле с удар от движение вкара под плонжа на Кристиян Кахлина.

Малмьо продължи да бъде по-настойчивият отбор на терена и заслужено стигна до втори гол отново след изпълнение на корнер. Защитата на Лудогорец не успя да изчисти топката и последва удар на Бирманчевич, който Кахлина спаси, но при добавката Бергет отблизо отбеляза в опразнената мрежа.