Лудогорец с победа в последната секунда

Лудогорец продължава без загуба у дома в първенството, след като пречупи Арда с победен гол в 96-ата минута днес. Така шампионите успяха да спечелят след две поредни равенства срещу този съперник и се откъснаха на 11 точки от от втория ЦСКА и 12 от третия Локо (Пловдив), които обаче са с мач помалко.

В герой за “орлите” се превърна Вандерсон, който отбеляза в последните секунди на даденото от съдията продължение при едва втората си поява в игра от началото на сезона. Натурализираният бразилец дълго време се възстановяваше от контузия, а днес реализира първия си гол след травмата.

Всичко най-интересно за Лудогорец през първото полувреме идваше след комбинации, включващи Кирил Десподов или Доминик Янков. Двамата тестваха рано в мача Иван Караджов, но без успех. Арда за първи път застраши вратата на домакините в 27-ата минута, когато Спас Делев отправи диагонален шут от границата на наказателното поле и на Пламен Илиев му се наложи да се разтегне, за да прати топката в корнер.

След почивката шампионите продължиха по-активно да търсят първото попадение в мача и Елвис Ману отбеляза, но голът не бе зачетен заради засада в 54-ата минута на мача.

Делев отново затрудни Илиев, този път с изпълнение на пряк свободен удар, докато Караджов също имаше ключови намеси за Арда, особено при един пробив отляво на Бърнард Текпетей около четвърт час преди края на двубоя. Минута преди края Делев центрира опасно от фаул към високия Алекс Петков, който обаче фаулира вратаря на домакините.

В 90-ата минута Александър Георгиев от Арда бе изгонен за втори жълт картон след остро влизане в краката на Пиерос Сотириу, а в последните секунди на продължението Вандерсон отбеляза победния гол с шут по земя от 12-13 метра след асистенция на Текпетей.