Лудогорец отстрани носителя на Купата Локомотив

Лудогорец се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България след победа с 2:1 над носителя на трофея Локомотив Пловдив в Разград.

Шампионите стигнаха до успеха след продължения, като водеха с 1:0 до 93-ата минута, когато допуснаха изравняване. В добавените 30 минути успяха да стигнат до победен гол чрез Мавис Чибота.

Така разградчани за четвърти път в исторически план отстраниха този съперник в турнира и продължават да преследват дубъл през този сезон.

Те поведоха в резултата в самото начало на второто полвуреме, когато Пиерос Сотириу засече с глава центриране на Бърнард Текпетей.

Последваха няколко спасявания на вратаря на домакините Кристиян Кахлина, но Локомотив показа характер и изравни в 93-ата минута. Кристофър Уртадо пусна извеждащ пас към Диниш Алмейда, който веднага отклони към Георги Минчев. От близка дистанция нападателят нямаше как да сгреши за 1:1.

В продълженията обаче Лудогорец показа по-добро физическо състояние и стигна до победен гол в 114-ата минута. Тогава Мавис Чибота проби между защитниците на Локомотив и вкара един от най-красивите си голове откакто е в българския футбол.

Четвъртфиналите в турнира продължават в сряда, когато ЦСКА 1948 посреща Арда Кърджали, а Славия е домакин на Левски.