Лудогорец нанесе тежка загуба на ЦСКА 1948

Лудогерец постигна убедителна победа с 4:0 над ЦСКА 1948 в последната среща от междинния 25-и кръг на efbet лига.

Разградчани взеха третия си пореден успех в шампионата и възстановиха преднината си от 5 точки спрямо втория Локомотив Пловдив.

Загубата е най-голямата в историята на “червените” от София”, като те се защитаваха в рамките на целия мач и почти не отправиха удари.

Лудогорец поведе в 35-ата минута, след като центриране от корнер бе засечено от Бърнард Текпетей. Последва спасяване от Даниел Наумов, но при добавката Жозуе Са вкара за 1:0.

В 40-ата минута Кирил Десподов направи 2:0 след асистенция на Вандерсон. Преди това вратарят на гостите Даниел Наумов подари топката на бразилеца с български паспорт и голът ще тежи на съвестта му.

Класическото 3:0 оформи защитника Сисиньо след технично подаване на Десподов в края на полувремето.

Самият нападател вкара втория си гол в мача в 61-ата минута, след като бе изведен от Клаудиу Кешеру и стреля точно очи в очи срещу националния страж.

ЦСКА 1948 остава на шестата позиция с 35 точки, но може да загуби мястото си в последния кръг на редовния сезон за сметка на седмия Черно море.