Лудогорец елиминира Олимпиакос и крачи към Шампионската лига

Лудогорец изигра поредния си голям европейски мач, като изхвърли гръцкия гранд Олимпиакос от квалификациите на Шампионска лига в третия кръг. След 2:2 в реванша в Разград и общ резултат 3:3, родният шампион успя да триумфира с 4:1 при изпълнението на дузпи. Последното препятствие преди груповата фаза на Шампионската лига е шведският шампион Малмьо, който елиминира Рейнджър от Шотландия с 4:2 общ резултат.

При дузпите след 120 драматични минути в Разград играчите на Лудогорец бяха перфектни. Те вкараха и четирите си изпълнения, докато за Олимпиакос френският ветеран с 52 мача за националния тим – Матио Валбуена, стреля над вратата, а след него изпълнението на Ахмед Хасан бе спасено от Кристиан Кахлина.

В редовното време Олимпиакос поведе с гол на Ян Мвила в 31-вата минута, но само 10 минути в началото на второто полувреме Лудогорец обърна мача. Автогол на Семедо и попадение на Сотириу дадоха аванс от 2:1 на домакините. Гостите отвърнаха с гол от дузпа на Юсеф ал Араби, но после останаха с 10 души заради червен картон на Ба.

Нататък доминираше Лудогорец, но не успя да стигне до гол нито в 90-те, нито в допълнителните 30 минути. За да дойде драмата с дузпи, където българският шампион триумфира.