Ливърпул нанесе тежко поражение на Арсенал в Англия

Ливърпул победи Арсенал с 3:0 като гост в дербито на кръга в английската Висша лига. Два гола вкара Диого Жота, един път се разписа Мохамед Салах. Шампионите на Англия откриха в 64-ата минута, когато влезлият като резерва Жота реализира с глава. Но и преди това надмощието на гостите бе отчетливо.

С победата, гарнирана с ранните резултати в събота, Ливърпул се връща в играта за топ 4 и вече само на две точки от четвъртия Челси (49 срещу 51). Арсенал е девети с 42 т.

Челси отвори вратата за Ливърпул с изненадващо домакинско поражение – 2:5 от предпоследния Уест Бромич, дошло и след ранен червен картон на ветерана в отбраната на лондонския отбор Тиаго Силва.

Лидерът Манчестър Сити спечели също убедително като гост на третия в класирането Лестър с 2:0, с голове на Ферлан Менди и Габриел Жезус. Тимът на Пеп Гуардиола докосва титлата, трябват му 11 точки от последните му 8 мача, за да е и математически първи. И то при условие, че Манчестър Юнайтед спечели всички свои двубои.

В битката за топ 4 Челси има 51 т., Ливърпул и Уест Хем са с по 49, Тотнъм има 48, а Евертън – 46.