Линда Зечири започна със загуба на Олимпиадата

Токио 2020

Линда Зечири започна със загуба участието си в турнира по бадминтон на сингъл жени на олимпийските игри в Токио.

В първия си мач от група “I” българката загуби от номер 77 в света Хсуан-Ю Уенди Чън (Австралия)с 1:2 (16:21, 22:20, 8:21) за 58 минути.

Играта в първия гейм беше равностойна, но в края Чън успя да натрупа преднина от няколко точки и с 21:16 поведе в резултата.

Зечири, която днес празнува своя 34 рожден ден, показа характер във втората част и успя да направи обрат от 14:17 до 20:19. След 20:20 българката взе две поредни точки и изравни геймовете.

В третата решителна част Чън поведе убедително с 13:6 и 20:7 и без проблеми затвори мача.

“Не съм доволна, просто ми беше трудно да се адаптирам към условията и не успях да покажа играта си. В следващия мач ще се боря за своите шансове”, каза Зечири със сълзи на очи.

Утре във втория си мач от групата Зечири ще играе срещу 12-а в световната ранглиста и 13-а в схемата Миа Блихфелд (Дания).

Само победителката в групата продължава в следващия кръг на турнира.