Лийдс спечели навън след 2 месеца и утежни ситуацията на Фулъм

Лийдс победи като гост Фулъм с 2:1 в английската Висша лига и утежни ситуацията на домакините, отчаяно борещи се срещу изпадането от елита.

Патрик Бафморд даде аванс на гостите в 29-ата минута, но Йоахим Андерсен изравни в 38-ата и след първото полувреме на терена имаше паритет. Бамфорд обаче изработи гол на Рафиньо в 58-ата минута и Лийдс отнесе точките от Западен Лондон.

Това бе първа победа за този състав като гост от януари.

С нея отборът на Марсело Биелса е 11-и, а активът му е вече 39 точки. Фулъм остава в зоната на изпадащите, трети отдолу нагоре, като има 26 точки. Нюкасъл е с две повече, а при победа в петък вечер, отборът на Скот Паркър щеше да се измъкне от зоната и да изпревари този съперник.

На дъното са Шефийлд Юнайтед с 14 точки и Уест Бромич с 18, които изглеждат напълно обречени.

На върха е Манчестър Сити със 71 точки, а Манчестър Юнайтед е втори с 57. Лестър има 56, Челси е с 51 и т.н.