Квалификант проби до четвъртфинал на US Open едва за трети път в историята

Ботик ван де Зандшулп

Нидерландецът Ботик ван де Зандшулп спечели един от най-емоционалните мачове на US Open тази година и с 6:3, 6:4, 5:7, 5:7, 6:1 срещу Диего Шварцман стигна до четвъртфинал. Драмата продължи 4 часа и 22 минути, а миналият през квалификации Ван де Зандшулп постигна най-голямата победа в кариерата си. Той е на 25 години, никога не е печелил титла в ATP тура, никога не е достигал по-високо от 117-о място в ранглистата и не бе играл след втори кръг на турнирите в Шлема.

Нидерландецът ще играе на четвъртфинал срещу световния №2 Даниил Медведев. Ботик е едва третият квалификант на този етап от турнира в Ню Йорк за цялата му история. Другите двама са Никола Ескюде (1999 г.) и Жил Мюлер (2008-ма).

Руснакът Медведев победи Дан Евънс от Великобритания – 6:3, 6:4, 6:3.

Друг четвъртфинал също е ясен – канадецът Феликс Ожие Алиасим ще срещне испанската сензация Карлос Алкарас, който победи германеца Петер Гойовчик в пет сета със знаменит обрат – 5:7, 6:1, 5:7, 6:2, 6:0. 18-годишният Алкарас  победи изненадващо Стефанос Циципас в предишния кръг.

В друг осминафинал световният №1 Новак Джокович ще срещне надеждата на домакините Дженсън Бруксби (99-и в ранглистата), а победителят ще играе срещу Оскар Оте или Матео Беретини на четвъртфинал.

Последната двойка сред най-добрите осем ще се оформи след срещите Александър Зверев – Яник Синер и Лойд Харис – Райли Опелка.