Кристиано Роналдо отново бе големият герой в Шампионска лига

Кристиано Роналдо

Манчестър Юнайтед поведе в своята група в Шампионската лига след три изиграни мача. На “Олд Трафорд” Кристиано Роналдо и съотборниците му наваксаха изоставане от два гола, за да победят Аталанта с 3:2 и да се изкачат до първото място във временното класиране, макар отново да минаха през доста трудности, за да си осигурят три точки.

Именно Роналдо донесе триумфа на своя тим, след като засече центриране на Люк Шоу по-малко от десет минути преди края. За Кристиано това е гол в трети пореден мач в турнира, а последният път, в който бе правил това за Юнайтед, манчестърския тим спечели Шампионската лига през сезон 2007/2008.

Юнайтед напълно очаквано влезе в мача доста по-настоятелно. “Червените дяволи” пресираха здраво италианския си съперник, като още в третата минута Скот Мактоминей изведе Маркъс Рашфорд на добра позиция, но той бе в положение на засада. Натискът на домакините продължи, но само за да се стигне до гол, който обаче бе в тяхната врата.

Давиде Дзапакоста центрира отдясно, а Марио Пашалич засече топката с левия крак от няколко метра, за да даде аванс на гостите в 15-ата минута.

Попадението накара Манчестър да се впусне още по-усилено в търсене на гол, но вратарят на Аталанта Хуан Мусо на няколко пъти предотвратяваше подобен развой на нещата – първо спасявайки удар на Фред, а после и на Кристиано Роналдо.

По-малко от четвърт час след първия гол дойде и втори такъв за Аталанта – центриране от корнер бе засечено от Мерих Демирал, който надскочи Люк Шоу и прати топката в мрежата за 0:2, а до почивката англичаните продължиха с опитите си, но безуспешно.

В продължението на първта част Рашфорд уцели греда.

Мусо отчая Кристиано Роналдо с поредното си спасяване рано през второто полувреме – този път с гърди, но в 53-ата минута домакините все пак си върнаха надеждата, след като Рашфорд бе изведен с хубав пас от Бруно Фернандеш и насочи топката в ъгъла за 1:2.

Това бе и гол №300 за Юнайтед под ръководството на Оле Гунар Солскяер.

Вратарят на италианците на няколко пъти направи ключови спасявания, а двадесет минути преди края това стори и колегата му Давид Де Хеа, отразявайки последователно истрели на Дуван Сапата и Руслан Малиновски.

В 75-ата минута резултатът най-после бе изравнен. Капитанът Хари Магуайър се оказа на чиста позиция в наказателното поле на Аталанта и с добре насочен в долния ляв ъгъл изравни – 2:2.

Седем минути след това Кристиано Роналдо стори това, което сме свикнали да го виждаме да прави – вкара важен гол. Португалецът за пореден път скочи по-високо от всички при центриране и засече с глава подаване на Люк Шоу, за да направи 3:2.

Така след три мача “червените” са начело на група F с 6 точки, следвани от Аталанта и Виляреал с по 4, докато Йънг Бойс е на дъното с 3.