Късна драма прати Славия на върха в Първа лига

По изключително драматичен начин, отборът на Славия успя макар и временно да оглави класирането в Първа лига.

“Белите” победиха ЦСКА 1948 с 2:1, като победният гол падна от дузпа в 96-ата минута на мача.

Дълбоко в добавеното време, когато изглеждаше, че гостите ще успеят изненадващо да откраднат точката с човек по-малко.

Тогава обаче липсата на опит в младия тим на ЦСКА 1948 се оказа решаваща. Секунди преди края на добавеното време, те объркаха след тъч в своя полза, подариха топката на Славия, а при последвалата атака Владимир Гогов се хвърли на безумен шпагат и направи дузпа.

Наказателният удар в последната минута бе изпълнен хладнокръвно от Радослав Кирилов, който донесе трите точки и качи Славия на върха.

След шест изиграни мача, “белите” имат 13 точки, с две повече от Ботев (Пловдив) и Черно море, но и с мач повече от “моряците”.