Късен гол даде преднина на Реал в Шампионската лига

Ферлан Менди вкара страхотно попадение в 86-ата минута и даде на Реал аванс след първия осминафинал в Шампионската лига срещу Аталанта – 1:0 навън. 13-кратните шампиони в турнира имаха и друго предимство рано-рано в срещата, след като Ремо Фройлер от домакините бе изгонен с директен червен картон още в 16-ата минута.

Реал излезе без куп титуляри на терена в Бергамо, като ги нямаше капитанът Серхио Рамос, основният нападател Карим Бензема и т.н. Домакините пък изтърпяха двойния удар от изгонването на Фройлер и травмата на звездата в атака Дуван Сапата минути по-късно.

Червеният картон се оказа най-бърз в историята за играч от италиански отбор в шампионския турнир. Той преобърна тотална плановете на Аталанта за мача, а треньорът на отбора Джан Пиеро Гасперини бе бесен:

“Разочароващо е слаба дума – каза той. – Мачът стана съвсем различен след червения картон. Съжалявам, че съдиите не разбират играта, а я тълкуват само според написаното в правилниците.”

Фройлер бе изгонен заради нарушение срещу Менди, който се откъсваше отляво в атаката на гостите. Зад него обаче имаше друг защитник и решението бе доста спорно.

Реваншът е на 16 март, а Реал само веднъж е бил елиминиран от турнира с треньор Зинедин Зидан – миналия сезон от Манчестър Сити. В останалите 13 случая Мадрид е продължавал, като три пъти печели купата.