Камбуров изравни Петър Жеков по голове в елита

Мартин Камбуров

Берое победи с минималното 1:0 у дома Ботев Враца в последната среща от петия кръг в Първа лига.

Преди почивката домакините имаха пълно превъзходство, но пропуски пред вратата на врачани направиха Серкан Юсеин, Омар Сако и Абубакар Тунгара.
Гол на ветерена Мартин Камбуров от дузпа в 48-ата минута даде спокойствие на старозагорци. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено след нарушение на Мартин Николов в наказателното поле срещу Кийлън Лебон.

С точното си изпълнение от бялата точка Камбуров изравни рекорда на Петър Жеков от 253 гола в елита на българския футбол.
В 69-ата минута на двубоя Камбуров от чиста позиция пропусна да направи резултата 2:0.

Малко по-малко от четвърт час преди края на редовното време главният съдия Никола Попов показа червен картон на Йоан Бауренски за грубо нарушение. Попов се консултира с видео асистент рефера преди да отстрани от терена футболиста на Ботев.

Пет минути преди края на редовното време Стив Фуртадо шутира, но топката срещна гредата. Секунди по-късно Мартин Камбуров от чиста позиция отново не успя да се разпише във вратата на отбора от Враца.
В допълнителното време на мача Мартин Костадинов стреля с глава, но Нордин Бакер спаси удара му.

Врачани записаха първото си поражение през новия сезон, докато Берое вече има актив от 9 точки.